Ryż z kurczakiem – podobno przysmak macedońskich przedszkolaków

Kuchnia macedońska jest wyśmienita, i choć obfituje w wspaniałe smaki, trzeba uważać!
Nie jest bowiem przyjacielem osób, które sądzą, że na urlopie zrzucą parę kilo.
Dużo przepysznych warzyw, ale też dużo tłustego mięsa i tłuszczu.
W domu, w którym gościliśmy, główny posiłek dnia je się wieczorem.
Najbardziej smakował mi ryż zapiekany z udkami kurczaka, w miarę lekkie danie i bardzo smaczne, podobno przysmak macedońskich przedszkolaków.
Ryż macedoński jest podobny do włoskiego ryżu arborio i świetnie przygotowuje się z niego risotto. Z całych udek kurczaka przygotuje się bulion i w nim gotuje się ryż, później całość, wraz z jarzynami z bulionu, zapieka się specjalnym naczyniu.
Ryż ten jedliśmy z sałatką egejską, identyczną jak nasza grecka sałatka popularna w polskich restauracjach.

  Kuchnia macedońska jest wyśmienita, i choć obfituje w wspaniałe smaki, trzeba uważać! Nie jest bowiem przyjacielem osób, które sądzą, że na urlopie zrzucą parę kilo. Dużo przepysznych warzyw, ale też dużo tłustego mięsa i tłuszczu. W domu, w którym gościliśmy, główny posiłek dnia je się wieczorem. Najbardziej smakował mi ryż zapiekany z udkami kurczaka, w miarę lekkie danie i bardzo smaczne, podobno przysmak macedońskich przedszkolaków. Ryż macedoński jest podobny do włoskiego ryżu arborio i świetnie przygotowuje się z niego risotto. Z całych udek kurczaka przygotuje się bulion i w nim gotuje się ryż, później całość, wraz z jarzynami z bulionu, zapieka się specjalnym naczyniu. Ryż ten jedliśmy z sałatką egejską, identyczną jak nasza grecka sałatka popularna w polskich restauracjach.

W dniach 6 czerwca - 5 lipca mamy przerwę urlopową i czas dostawy może ulec wydłużeniu